2018/2019

Najważniejszą rzeczą w tym roku był zakup działki. Wymarzony. Działka dała mi dokładnie to, czego się spodziewałam i czego potrzebowałam - własną agroturystykę, sanktuarium, zaciszny kącik na świeżym powietrzu, w odosobnieniu, gdzie mogę grzebać się w ziemi albo nie grzebać się w ziemi, mając jednocześnie wodę, prąd i kibelek, ogień, łóżko, cień i psa na widoku. Teraz zaglądam tam czasami, krety rozkopały wszystko, ale poza tym – wchodzę tam i już czuję podkręcenie, ekscytację, oczekiwanie, kiedy już będę mogła wejść na działkę ponownie i COŚ robić. Dostałam od córki kalendarz ogrodniczy, ponadto, co za niespodzianka, jako nowy działkowiec, dostałam list gratulacyjny od związku, poradnik młodego działkowca i prenumeratę czasopisma Działkowiec na rok, byłam w pozytywnym szoku.

Wróciłam z pracy w doskonałym nastroju, z miłym poczuciem dobrze przebytego roku, pełnego sukcesów w pracy, z perspektywą trzytygodniowego wolnego, świąt, prezentów, powrotu Młodej, seriali, filmów, kanapy itd. Niestety miał miejsce tak koszmarny konflikt z Młodą, jakiego chyba dotychczas nie było, i to totalnie popsuło mi wszystko, do tej chwili liżę rany. Na domiar złego w samego Sylwestra dopadła mnie jakaś wirusówka i od 2 do rana wisiałam nad kiblem, czego skutkiem są oczy z krwawymi wybroczynami, i takież wybroczyny na dekolcie, szyi i twarzy, ostatnio mnie tak szarpało w ciąży i przy porodzie. Ponadto połamało mnie jakieś lumbago, czy coś, z łózka ledwo wstaję.
Jednak dobrze, że stary rok się skończył, bo ten finał mi popsuł wszystko. Nie umiem go oddzielić od reszty roku, tak fajnego.

Wszystkie dobrego wszystkim życzę...


Monika 06.01.2019, 16:29

Ola ,powiem tak ..co by to nie było ..daj czas młodej osobie ,niech sobie poukłada pewne fakty w głowie .Ty zrob to samo ,chwila cichych dni tez niech się będzie .Tak już musi być w kwestiach ,czasami nie do pogodzenia .Mam troje dzieci ,jestem w podobnym wieku .Corka ma 25 lat i kończy studia na UJ ,głupia nie jest .Mnie się wydaje ze ja tez

dora 05.01.2019, 17:30

Oleńko, niech Ci się darzy, może znajdziesz w tym roku swoją miłość? Życzę Ci tego, i zdrowia , dla Ciebie, Mlodej, Mamy i Mirki.

o-s 05.01.2019, 17:23

Ewa>> zupełnie nie o to poszło, ona jest bardzo niezależna i często ma inne zdanie, ma do tego prawo i zawsze jest to zdanie brane pod uwagę. Nie chcę o tym pisać.

Ewa 04.01.2019, 22:11

Młoda ośmieliła sie mieć inny punkt widzenia i inne zdanie????

Majka 03.01.2019, 16:51

Olu wszystkiego najlepszego na Nowy Rok!

lula 03.01.2019, 05:22

Najlepszego, Ola, na caly Nowy Rok!

taleyah 02.01.2019, 19:50

Olu- wszystkiego co dobre dla Ciebie w Nowym roku :)
Mam nadzieję, że sprawy z Młodą się szybko ''naprostują''.

Ania 02.01.2019, 01:22

Olu, wszystkiego, co najlepsze na ten Nowy Rok :-) Taka mnie też refleksja nawiedziła - doceniaj, co masz. Od kilku lat marzę, żeby na koniec roku powiedzieć sobie, że był dobry, a wciąż nie mogę, choć wymagająca specjalnie nie jestem. Zazdroszczę Ci (bez zawiści!), że możesz nazwać ten odchodzący fajnym. Oby więcej takich! :-)

aba 01.01.2019, 21:34

Olu i dla Ciebie wszystkiego dobrego! Co do konfliktu z córcią, wierzę, że szybko wyjdziecie na prostą. Uściski!